mukavva-kutu-baski


Mukavva Kutu – Kutu Baskı ve Modelleri

Mukavva kutu günümüzde her alanda kullanımı oldukça yaygın olan bir paketleme aracıdır. Hazır tüketim, aksesuar, butik ve benzeri birçok alanda vazgeçilmez haline gelen mukavva kutu baskı özellikle internet satışlarında müthiş bir kolaylık kazandırıyor. Sipariş edilen ürün eğer kargo yoluyla gelecekse özel kutu kullanmak elzemdir. Zira şehirlerarası yolculukta kargo kutuları darbe alabiliyor. Ürün içeriğinin korunaklı olması karton kutu kalitesine bağlıdır. Karton kutular ürünlerin korunmasını sağlarken markanın da kimliğini öne çıkarıyor. İstenilen kutu baskı çeşitleri markaya özel şekilde tasarlandığından, kutu tercihiyle kurumsal kimlik çalışması desteklenebiliyor. 

Mukavva Kutuların Kullanım Alanları

Karton kutu özellikle paket servisi yapan gıda işletmeleri açısından büyük önem taşımaktadır. Gıda sektöründe hijyen ve içeriğinin bozulmaması açısından demirbaş niteliğinde bir üründür. Karton kutu baskı sadece gıda değil hemen hemen her sektörde başrole oynayan bir üründür. Zücaciye, kırtasiye, market, manav gibi aklınıza gelebilecek tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Özetle mukavva kutu kullanılan alanlar şöyledir:

  • Hazır gıda tüketen (hamburger, pasta, börek, tatlı vb.) işletmeler,
  • Dijital satış yapan web siteleri,
  • Freelance internet üzerinden oyuncak, mum, sabun, süs eşya vb. ürün satışı yapanlar,
  • Aksesuar, kıyafet satışı yapan platformlar,
  • Küçük – orta – büyük işletmeler özel karton kutu baskı modellerinden yararlanıyor.

Mukavva Kutu Kullanmanın Avantajları

Hijyenik ve içeriğin şeklinin bozulmamasının yanında bu özel kutu modelleri markaların imajını etkileyen başlıca unsurlar arasında yer alıyor. Bir ürünün müşteriye arz edilmesinde kullanılan bu özel kutu tasarımları, tüketicilerin firma logo ve sloganlarını zihinlerine daha kolay yer etmesini sağlıyor. Mukavva kutu baskı kullanmanın avantajları kısaca şöyledir:

  • Marka – işletme imajını destekler; kurumsal kimlik çalışmalarını olumlu etkiler.
  • Doğaya saygılı, doğayı kirletmeyen özel kutu kullanımı müşteriler üzerinde olumlu etkiler bırakır.
  • Plastik ya da farklı kutu modelleri yerine daha hafif, kaliteli, doğal, şık bir tasarıma sahiptir.
  • Sanılanın aksine oldukça ekonomiktir. En ucuz karton kutu modelleri arayışınıza kaliteli karton kutular cevap olur.

Mukavva kutu, özel kutu baskı ya da karton çanta modellerine gereksinim duyduğunuzda bizimle iletişime geçerek fiyat ve teslimat bilgisi alabilirsiniz. Siparişlerinizin kısa sürede sizlere güvenle teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.

Menü