E Ticaret Kutusu – Baskılı E Ticaret Kutusu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımızdaki iş yapma ve tüketim alışkanlıkları da büyük oranda değişmiştir. Bunlardan biri de alışveriş yapma anlayışı olmuştur. Özellikle son yıllarda sıklıkla tercih edilen e-ticaret sistemi, internet gücünün zirve yaptığı pazar yeri olmuş durumundadır. Online satış hizmeti veren birçok sektör, ürünlerinin paketlemesinde e-ticaret kutusu tercih etmektedir. En önemli sebebi ise ürünlerin güvenli bir şekilde alıcıya ulaştırılmak istenmesidir. Bu kutuların dayanıklı olmasının yanı sıra görsel açısından da son derece ilgi çekici bir özelliğe sahiptir. Ondüle kutu ve kilitli kutu gibi birçok çeşidi olan kargo kutusu farklı tasarımlarla üretilebilmektedir.

Dünya genelinde kullanımı oldukça yaygın olan online satış, neredeyse geleneksel satışın önüne geçmiştir. Sıcak satış yapan bir mağazada satış ve müşteriye ürünü teslim etme süreci birebir personel aracılığıyla sağlanmaktadır. Ancak e-ticaret alışverişinde satışı yine siz yürütürken teslimatı kargo şirketleri yapmaktadır. Bu sebeple ürünlerinizin zarar görmemesi açısından pakette kullandığınız malzemenin kaliteli olması ve dayanıklılığı oldukça önem taşımaktadır. Bu anlamda online satış hizmeti veren işletmeler için en ideal ürün e-ticaret kargo kutusu olacaktır. Aynı zamanda birden fazla malzemeden üretilip farklı tasarımlarla hazırlanabilmektedir. Geniş yelpazeye sahip bir ambalaj ürünü olan kargo kutusu, birçok boyutta üretildiği için ürününüze uygun doğru paketi seçmeniz kolay olacaktır. Yapımında karton, kraft ve oluklu mukavva gibi birçok farklı malzeme kullanılmaktadır. Kutu tasarımında ise kuşe, kumaş ya da fantezi kâğıt tercih edilmektedir. Genellikle sağlam olması ve iyi bir taşıyıcı özelliğine sahip oluşundan dolayı ondüle kutu en iyi seçimdir. Aynı şekilde kilitli kutu modeli de müşteri açısından kullanışlı bir kutu çeşididir.

Baskılı E-Ticaret Kutusu

E-ticaret satış hizmeti veren işletmelerin amacı, ürünü müşteriye zarar vermeden ve sorunsuz bir şekilde ulaştırmaktır. Firma personelleri tarafından büyük bir özenle hazırlanan ürünler paketlenip kargoya verildikten sonra alıcıya ulaşma süreci oldukça önemlidir. Müşteriye ulaşan kargo paketi açıldığında ilk göze çarpan kargo kutusu olacaktır. Bu sebepten dolayı seçtiğiniz ambalaj ürünün göze hitap etmesi son derece önem taşımaktadır. İşletmenin tüketicide iyi bir izlenim bırakması bakımından ön plana çıkan faktör baskılı e-ticaret kutusu denilebilir. Baskılı ve baskısız bir şekilde üretilebildiği için çok seçenekli bir ambalaj ürünü olarak geçmektedir.

Üretiminde kullanılan malzeme yapısından dolayı çevre dostu olan bu kutular çoğu firma tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Özel baskı seçeneğiyle üzerinde kendi logonuzu kullanarak rakiplerinize fark yaratacak tasarımlarla iyi dönüşler alabilirsiniz. Firmanız için hazırlanan baskılı e-ticaret kutusu logolu ve tamamen özgün olacağı için müşteride doğru bir etki bırakılmasına sebep olacaktır. Aynı zamanda doğal reklam yaparak müşteri kitleniz tarafından akılda kalıcı olacaktır. İstenilen tasarım ve ebatta hazırlanan baskılı e-ticaret kutusu, özelliklerine göre fiyatta farklılık göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü