Hediyelik Çorap Kutusu

Son zamanlarda git gide popülerleşen rengârenk veya birbirinden farklı desenli çoraplar hayatlarımıza eğlence katıyor. Günlük giyimin bir parçası olmasının yanı sıra çoraplar, sevdiklerimize armağan edebileceğimiz güzel hediyelerden bazıları haline de geliyor. Bu durumda da özenle seçtiğimiz rengârenk çorapları daha da güzel bir hediye hale getirmede de hediyelik çorap kutusu devreye giriyor.

Bir alıcıysanız seçtiğiniz mağazanın sunum şekli ilginizi çeken faktörler arasında olmalıdır. Alacağınız çorapların güzel ve şık kutular içine konması aldığınız hediyenin güzelliğini arttıran faktörler arasında olacaktır.

Bir satıcı iseniz, sattığınız çoraplar kadar onları sunma şekliniz hem müşterilerinizin sizi tercih etme nedenini arttırabilir hem de kullanacağınız çorap kutusu baskı yöntemi ile markanızın bilinirliğini arttırabilir. Bundan dolayı “Sadece bir çorap koyma kutusu, olmasa da olur.” dememek de fayda olabilir. 

Çorap kutusu satmak için çorap satışı yapmanız gerekmemektedir. Kutular üzerine bir mağazanız varsa çorap kutularına mağazanızda yer vererek ürün çeşitliliğinizi arttırabilirsiniz. Hediyelik eşyalar satan bir mağaza veya internet siteniz varsa da şık çorap koyma kutularına ürünleriniz arasında yer verebilirsiniz. Bu sayede dekoratif amaçlı çorap koymak için kutuya ihtiyacı olan kişiler aradıklarını sizin mağazanızda bulabilir.

Çorap Kutusu Çeşitleri

Çorap kutuları genellikle karton, ahşap veya Kraft kutulardan yapılmaktadır. Özellikle şık tasarımlı karton kutular içerisindeki çoraplar kullanılsa bile kişiler tarafından kullanılmaya devam edilebilmektedir. Bu durum çorapların hediye olarak tercih edilirliğinin yanı sıra, kişi kendi için alırken bile muhafaza kolaylığı sağladığından da önemlidir.

Ahşap kutular genellikle evde dekorasyon amaçlı tercih edilen çorap koyma kutularıdır. Çorap gözünde hem şık bir görüntü hem de toplu bir düzen sağlarlar. Çorap satışı yapan mağazalardan ziyade dekorasyon ürünleri satan mağazalar için daha uygundur.

Çorap koymak için kutu alırken üzerine markanızın logosunu bastırmanız satış yaptığınız her ürün ile markanızın duyula bilirliğini arttırır. Aynı zamanda mağazanıza daha profesyonel bir görünüm katar. Bazı çorap firmaları özel günlere yönelik farklı çorap kutuları da ürettirmektedir. Bu sayede çorapların özel günlerde de tercih edilirliğini arttırırlar. Örneğin yeni yıl hediyesi olarak ürünlerine Noel Babalı çoraplar eklerken, yılbaşı konseptli çorap koyma kutuları tercih ederler. Bu sayede markanız özel günlerde de hediye alınabilecek mağazalar arasında yerini alır.

Çorap Kutusu İle Çoraplarınızı Özelleştirin

Ürünlerinizi güzelleştirip özelleştirmek sizin elinizde. Özellikle internet üzerinden yapılan çorap alışverişlerinde tüm firmalar çorapları için şık kutular tasarlatmaktadır. Böylece direkt olarak sitelerinin göze hitabını arttırırlar. Markalarının rengine göre ve çoraplarda oluşturdukları set miktarına göre (örneğin 10’lu çorap alım paketi) özel kutularla sunum yapmaktadırlar.

Çorap kutusu fiyatları, bu noktada aklınızda bir soru işareti oluşturabilir. Fiyatlar seçeceğiniz kutu malzemesi, kutunun baskısı ve sipariş adedinize göre çeşitlilik göstermektedir. En doğru fiyatlar için kutu firmaları ile görüşülmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü