Baskılı Karton Kutulara Dair Her Şey

Ürünlerinizi şık bir şekilde paketlemek, kargo gönderimi gerçekleştirdiğinizde müşterilerinizi en başta sunum kalitesiyle etkilemek ve ürünlerinizi korurken size ait kutularda korumak istediğinizde baskılı karton kutular imdada yetişiyor. Markanızın adı, logosu hatta isterseniz sloganınızı da ekleyebileceğiniz, dilerseniz ürün açıklamaları yaparak, her bir ürününüze özel baskılı karton kutu yaptırarak ürün ile beraber sunumu da özelleştirebilirsiniz.

Kutunun Önemi

Kutu, çeşitli şekillere sahip olabilen genellikle kare ve dikdörtgen şeklinde karşımıza çıkan, ürünlerinize sunum kalitesi katarak müşterilerinizde daha kalıcı etkiler bırakmanızı sağlayacak önemli bir öğedir. Markanıza ait olacak bir sunum ürünlerinizi ön plana çıkararak tercih edilirliğinizi arttıracak bir etkiye sahiptir. Özellikle hediye almak isteyen müşterilerinizde yapacağınız güzel bir kutulama, vereceği hediyeyi güzelleştiren faktörlerden biridir. Bu durumda yine tercih edilirliğinizi arttıran önemli bir etken olacaktır. Özellikle günümüzde sadece kutular üzerine odaklanan hediye kutu kolajlarına ilgi artarken markanızı taşıyan baskılı karton kutu ile yapacağınız bir paketleme bir yandan da markanız için önemli bir reklam ağı oluşturabilir.

Baskılı kutu yaptırma fikrine karar verdiğiniz takdirde de karşınıza birçok farklı seçenek çıktığını göreceksiniz. Kutunun malzeme kalitesinden şekline, şeklinden, rengine ve tasarımına onlarca seçenek arasından ürünlerinize ve bütçenize en uygun karton kutuyu seçerken çeşitli faktörlere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Baskılı Karton Kutu Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özel kutu yaptırırken ürünlerinizin yapısına ve boyutlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Kırılacak bir ürünse içi bölmeli veya kalın kartonlu kutular tercih edilmesi daha doğru olurken, kıyafetler için markanızın ambiyansına uygun tasarımlı bir kutu seçmeniz sunumunuzu daha çok şıklaştıracağından daha doğru olacaktır.

Bristol karton, krome karton, ondüle ve fantezi karton arasından sizin için en uygun olan karton malzemesini seçmeli, çizilmez, kadife, mat/parlak ve lens selefon çeşitleri arasından istediğiniz dayanıklılıktaki kutuları hazırlattırabilirsiniz. Daha sonrasında kutu baskı için; tasarıma, kutunun kapanma özelliklerine, kartonun yapıştırılma şekline ve baskı yöntemlerine karar vererek kişiye özel kutu veya markanıza özel kutulara sahip olabilirsiniz.

Baskılı Karton Kutu Fiyatları

Çalışacağınız firmaya göre size sunulacak karton kutu çeşitleri değişkenlik göstermektedir. Kişiye özel kutu hazırlanırken sizlerin istekleri ile kutular geliştirilebilir ve eklenen her özellik ile fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Seçeceğiniz karton şekli ve boyutu, üzerine gelecek basımlar ve kullanılacak basım şekli, kutunuzun bulunduğu sınıf (lüks ambalajlar, katlanır kutular veya kraft ürünler) ve en çok fiyatı etkileyen faktörlerden biri olan sipariş vereceğiniz kutu adedi fiyatta çeşitlilik oluşturmaktadır.

Kutu baskı yaptırırken fiyatlar, orta boy, logonuzu taşıyan düz bir kutu için 200 âdeti 900 TL’den başlayabilirken yukarıda saydığımız farklılıklar ile bu fiyatlar yükselmektedir. Ancak az önce dediğimiz gibi sipariş adediniz arttıkça her bir kutunun maliyet değerinde düşüş olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü