Baskılı Kağıt Poşet – Kraft Çanta

Kağıt Poşet

Kağıt poşet birçok mağaza ürününün paketlenmesi veya taşınmasında kullanılan ağzı açık ve kağıttan bir çantadır. Küresel ısınmanın ciddi bir sorun haline gelmesi ve tüketicilerin bilinçlenmesi yerine plastik poşetler yerini kağıt poşetlere bırakmıştır. Kağıt poşetler geri dönüştürülebildiğinden neredeyse tüm endüstri dünyası kağıt poşet kullanımına yönelmeye başlamıştır.

Sadece çevresel faktörlerden kaynaklı değil, kağıt poşet kullanımı firmalar arasında bir prestij gösterisi haline gelmeye başlamıştır. Kağıt poşet kullanımı, plastiğe göre daha yüksek bir masrafa sebebiyet verdiğinden öncelikle iyi ve güçlü firmalar kağıt poşet kullanımına yönelmiştir. Günümüzde kağıt poşet kullanımı da bir rekabete dönüştüğünden birçok firma kağıt poşet kullanımına yönelmeye başlamıştır.

Kağıt Poşet Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kağıt poşet kullanımına karar veren bir firmanın veya mağazanın dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle seçeceğiniz kağıt poşetlerin dayanıklılığına sattığını ürünlere göre karar vermeniz gerekir. Kağıt poşetlerin taşıyabilecekleri ağırlıklar belli olduğundan veya ıslaklığa karşı dayanıksız olduklarından ürünlerinize göre poşet belirlemeniz daha doğru olacaktır.

Yine sattığınız ürün çeşitleri ve boyutlarına göre poşet boyutlarına karar verilmelidir. Gerekli durumlarda farklı boyutlarda poşet tedarik edilmelidir.

Kağıt poşet alırken kağıt cinsine dikkat edilmelidir. Popüler markalar özellikle aksesuar ve giyim markaları Kraft kağıt çantalara yönelmektedir. Hem geri dönüşüme uygun hem de kolay kullanılabilir olması Kraft çanta modellerine talebi arttırmaktadır.

Hediye kutularını koymak veya şık bir sunum sergilemek isteyen mağazalar hediye poşeti karton olarak kullanmaktadır. Bu poşetler hem ıslaklığa hem de ağırlığa karşı daha dayanıklıdır.

Kraft Kağıt Çanta Nedir?

Kraft kağıt, kendine ait bir dokusu olan bir kağıt türüdür ve kimyasal hamurdan üretilir. Orijinalinde açık kahverengi tonlarında bir renge sahiptir ancak farklı renklerde bulmakta mümkündür. Özellikle kıyafet firmaları tarafından sıklıkla tercih edilen Kraft kağıt çanta bir diğer adıyla poşetler kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. İçerisinde bulunan selüloz maddesinden kaynaklı olarak Kraft kağıtlar gıda sektöründe paketleme işlemleri sırasında da tercih edilmektedir.

Kraft çanta baskılı olarak da kullanılabilen bir kağıt türüdür ve üzerine basım yapılması oldukça kolaydır. Bu durum yine Kraft poşetlerin birçok firma tarafından tercih edilirliğini arttıran özellikleri arasındadır.

Neden Kraft Kağıt Çanta Tercih Edilmelidir?

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi günümüzde Kraft kağıt çanta kullanımı prestij simgesi haline gelmiştir. Özellikle kendine has tarzı olan bir firmanın ürünlerini Kraft çanta ile paketliyor olması müşterilerinden tam puan toplamasını sağlamaktadır. Ayrıca aldığı ürünler kadar şık bir sunum yapılması müşterilerin gönlünü daha da çok kazanan bir durumdur.

Baskılı Kağıt Poşet

Baskılı kağıt çanta, bir markanın logosunu veya sloganını üzerinde taşıdığı çanta veya poşet türüdür. Yeri geldiğinde markanın kendi renklerini taşıyan poşetler tercih edilerek poşetlerin mağaza geneli ile bütünlüğü sağlanır. Böylece mağazaya dair her şey bir bütün olarak görünür ve profesyonel bir görüntü oluşturur.

Baskılı kağıt poşet kullanımı bir markanın kendine ait reklamıdır. Sattığı ve poşete koyduğu her bir ürün ile müşteriler poşetler aracılığı ile markayı sokaklarda taşır. Ayrıca aldığı ürünün hangi markaya ait olduğu hafızasında kalıcı bir yer edinir. Bundan dolayı baskılı kağıt poşet bir marka için önemli bir araçtır.

Tüm büyük markalar mutlaka baskılı poşet kullanırlar. Poşet kağıtlarının malzemesi ister Kraft veya karton olsun poşetlere mutlaka mağazalarına ait bir simge koyarlar. Bu sayede mağaza bütünlüğünü her ayrıntıda korumaya devam ederler. Bu nokta poşet detayı küçük şirketler içinde ön plana çıkmaktadır. Yeni açılmış veya küçük bünyeli bir şirket dahi olsa müşterilerine profesyonel bir imaj çizmektedir. Bundan dolayı her şirket baskılı kağıt poşet kullanımına özen göstermeye başlamıştır.

Baskılı Kağıt Poşet Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Az önce bahsettiğimiz gibi baskılı kağıt poşet kullanımının çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajları sıralamak gerekirse;

  • Satılan her ürün ile markanın reklamı yapılmış olur.
  • Markaya profesyonel bir görüntü katar.
  • Mağazaya profesyonel bir görünüm ve bütünlük katar.
  • Hediye alınacağı zaman şık sunum sayesinde müşteri tarafından tercih edilirliği arttırır.
  • Markanın ve böylece mağazanın akıllarda kalıcılığını arttırır.

Kağıt Poşet Fiyatları Nasıldır?

Kağıt poşet fiyatları kağıt çeşidine, üzerine gelecek baskıya ve poşet boyutlarına göre değişiklik göstermektedir. Bir siparişte kaç poşet alınacağı da yine fiyatı etkileyen faktörler arasındadır. Poşet üzerine baskı yapılmadığı zaman poşet başına düşen maliyet fiyatı azalacaktır. Kişiye özel hazırlanan poşetler işçiliği arttırdığından ek hizmet olarak ücrete yansımaktadır. Poşetin dizaynı, sap detayları, desenli olması da yine ücreti etkilemektedir.

Kağıt poşet fiyatları ile ilgili bir genelleme yapılması gerekirse 50 adet verilen bir sipariş ortalama olarak 59 TL civarında olmaktadır. Üzerine baskı yapılacak ise yapılacak baskının çeşidi, renkleri ve büyüklüğü fiyatı değiştirecektir. Sipariş adedi arttıkça da poşet başına düşen maliyet fiyatı azalacaktır.

Kraft Çanta Fiyatları Nasıldır?

Kraft çanta fiyatları da kağıt poşet fiyatları gibi değişiklik göstermektedir. Üzerine baskı gelecek olması, poşet boyutları ve tek siparişte alınacak poşet sayısı fiyat üzerinde değişikliklere neden olmaktadır. Piyasa üzerinde birçok Kraft poşet üreticisi bulunmaktadır. Kimi firmalar renkli Kraft çantalar üretirken kimi sadece klasik renklerde çalışmaktadır. Ayrıca yine her firma poşetler üzerine baskı yapmamaktadır.

Fiyatlarla ilgili birçok detay bulunmasına rağmen genelleme yapılmasını isteyen okuyucular için ortalama bir fiyat verelim. Orta boy, düz saplı Kraft çanta fiyatı 50 adet siparişte 50 TL’den başlayabilmektedir. Poşet sayısı arttıkça poşet başına düşen maliyet azalacaktır. Baskılı yaptırılacak Kraft poşetler için ise desen boyutu, desenin renkli olup olmaması gibi etkenler olduğundan firmalardan özel fiyat alınmalıdır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü